ציוד ללוכד נחשים

נחשים הם יצורים חמקמקים עם כישרון להסתתר. בעוד שמטפלי נחשים מקצועיים יודעים היכן לחפש, לכידת נחש יכולה להיות מסובכת. בין אם זה לצורך מחקר, העברה או פשוט שמירה על בטיחות הרכוש שלך, הציוד המתאים הוא חיוני ללכידת נחשים בצורה בטוחה ויעילה. במדריך זה, נחקור את הכלים הבסיסיים והמתקדמים לטיפול בנחשים, יתרונותיהם, חסרונותיהם והמצבים הספציפיים להם הם מתאימים ביותר, על פי ניסיונו של לוכד נחשים בירושלים.

צפה בסרטון הבא ,(יש אפשרות להפעיל כתוביות בעברית).

ציוד בסיסי לטיפול בנחש

 1. פנס: נחשים הם לרוב יצורים ליליים, ולכן תאורה נכונה היא חובה לפעולות לילה. פנס ראש הוא בחירה אידיאלית, מכיוון שהוא משאיר את הידיים שלך חופשיות לטיפול במשימות.
 2. מקל לכידת נחש (Snake Tong): מקל הלכידה, הידוע גם כמלקח נחש, הוא הכלי הבסיסי לתפיסה בטוחה ויעילה של נחש מבלי להתקרב יותר מדי. זהו מרכיב יסוד עבור כל מטפל בנחשים ונפוץ מאוד בלכידת נחשי צפע פחות בזעמן מטבעות.
 3. מיכל העברה: לאחר לכידת נחש בהצלחה, תזדקק למיכל מאובטח להובלה בטוחה. מיכל פלסטיק עם אוורור, כמו דלי זיתים, הוא בחירה מעשית.
 4. קרס עם ידית ארוכה: כלי זה הכרחי כאשר מתמודדים עם נחשים ארסיים. זה מאפשר לך לטפל בנחש ממרחק בטוח, ולמזער את הסיכון להכשות קצת יותר מורכב ללכוד איתו זעמן שחור.
 5. פטיש: במצבים בהם נחשים מתחבאים במקומות או סדקים צרים במיוחד, ניתן להשתמש בפטיש כדי להקיש בעדינות או ליצור פתח בקירות או מכשולים לגישה לנחש.
 6. ערכת עזרה ראשונה: הבטיחות היא מעל הכל. תמיד יש בהישג יד ערכת עזרה ראשונה בסיסית, המצוידת בתחבושות, מגבונים חיטוי, ואספקה אחרת כדי לטפל בכל פציעות שעלולות להתרחש במהלך הטיפול.

ציוד מתקדם ללכידת נחשים

 1. סולם: לנחשים הנוטים לטפס על עצים או מבנים גבוהים, סולם חיוני להגעה ולכידתם בבטחה. זה מספק את ההגבהה הדרושה כדי להתמודד עם המצבים הקשים האלה.
 2. מצלמת אנדוסקופ: כאשר מתמודדים עם נחשים חמקמקים המוסתרים מהעין, מצלמת אנדוסקופ יכולה להיות שם המשחק. מכשיר זה מאפשר לך להציץ לתוך חללים צרים ולתכנן את אסטרטגיית הלכידה שלך בדיוק יעיל מאוד בלכידת נחשים קטנים כדוגמת זעמן דק צעיר.
 3. מקל לכידה לגיבוי: אפילו מטפלי נחשים מנוסים יכולים להיתקל באתגרים לא צפויים. ברשותך מקל לכידה רזרבי מבטיח שאתה מוכן אם הכלי הראשי שלך נכשל או ייפגע נניח שאתה באמצע לכידה של אפעה ופתאום המקל נתקל ,לכן מומלץ להחזיק מקל רזרבי.
 4. וו נחש -הוק: אמנם קרס יכול להיות כלי רב ערך למניפולציה בטוחה של נחשים, אבל הוא מומלץ בעיקר למטפלים מנוסים. שימוש בקרס מצריך מיומנות כדי להימנע מפגיעה בנחש.
 5. כפפות חד פעמיות: בעת טיפול בנחשים לא ארסיים בסביבות מזוהמות, הכפפות החד פעמיות מספקות מחסום חיוני, המגן על הידיים שלך מלכלוך ומסכנות פוטנציאליות.

לסיכום, טיפול בנחשים דורש הכשרה וציוד מתאים. בטיחות היא בראש סדר העדיפויות, וניסיון הוא המפתח לשימוש בכלים אלה ביעילות. אם אינך מטפל בנחשים מורשה, התייעץ תמיד עם איש מקצוע לקבלת הדרכה וסיוע בבעיות הקשורות לנחשים. בין אם אתם מתמודדים עם נחש בנכס שלכם או מבצעים מחקר, הכלים הנכונים יכולים להפוך את התהליך לבטוח ויעיל יותר.

סיכום ביניים

מוצרמחיר אפשרויות קניההאם חובה

הבנת התנהגות הנחש

לפני שמתעמקים בציוד המתקדם הדרוש לטיפול מקצועי בנחשים, חשוב להבין כמה היבטים מרכזיים של התנהגות נחשים. ידע זה יכול להשפיע רבות על הגישה שלך ועל בחירת הציוד שלך.

 • 1. יכולות הסתרה: נחשים מומחים בלהסתיר את עצמם. למינים רבים יש הסוואה מעולה, מה שגורם להם להשתלב בצורה חלקה בסביבתם. זה מאתגר במיוחד כאשר מוטלת עליך המשימה למצוא וללכוד נחש במיוחד סוגים מסוימים ממשפחת הזעמנים.
 • 2. התנהגות לילית: בעוד נחשים יכולים להיות פעילים במהלך היום, רבים הם בעיקר ליליים. המשמעות היא שלעתים קרובות תעבדו בתנאי תאורה חלשים, מה שמצריך ציוד תאורה אמין.
 • 3. כישורי עץ : נחשים מסוימים הם מטפסים מצוינים, לעתים קרובות מחפשים מפלט בעצים או באזורים גבוהים. התנהגות זו מחייבת שימוש בסולמות או בכלי לכידה מורחבים כדי להגיע אליהם בבטחה.
 • 4. נחשים בסיכון גבוה: נחשים ארסיים מהווים סכנה מוגברת במהלך הטיפול. לאנשי מקצוע חייבים להיות אמצעי בטיחות וכלים נוספים כדי למזער את הסיכון להרעלה.

ציוד מתקדם לטיפול בנחש (המשך)

 1. מצלמת נחש אנדוסקופ: במצבים בהם מגע ישיר עם הנחש מהווה סיכון משמעותי, נחש מצלמה (או מצלמת נחש) יכול להיות בעל ערך רב. מצלמה נשלטת מרחוק זו מאפשרת הערכה ויזואלית בזמן אמת וניטור של התנהגות הנחש ממרחק בטוח.
 2. ביגוד מגן: כאשר מתמודדים עם נחשים ארסיים, ביגוד מגן מיוחד הוא חיוני. זה כולל מגפיים, מכנסיים וכפפות חסיני נחש, כולם מיועדים לעמוד בהכשות נחשים.
 3. ערכות הכשה: אמנם לא כלי לטיפול בנחשים, ערכת הכשת נחש חיונית לאנשי מקצוע. זה צריך לכלול פריטים כמו אנטי ארס, תחבושות והוראות ברורות לגבי השימוש בהם.
 4. הכשרה וניסיון: הכלי החשוב ביותר שלך הוא הידע והניסיון שלך. הכשרה נכונה חיונית להבנת התנהגות נחשים, מזעור סיכונים ושימוש יעיל בציוד. תעדיפו תמיד את הבטיחות והישאר מעודכן בטכניקות הטיפול העדכניות ביותר.
 5. ציוד תקשורת: לטיפול בנחשים מבוססי צוות או למקרי חירום, כלי תקשורת כמו מכשירי קשר דו-כיווניים (במקומות ללא קליטה)או סמארטפונים חיוניים לתיאום ולבקשת סיוע במידת הצורך.
 6. מכולות הובלה: בהתאם לגודלו ומינויו של הנחש, ייתכן שתזדקק למכולות הובלה מיוחדות, כגון שקיות נחש או מתחמים בהתאמה אישית.

השיקול האתי

מטפלים מקצועיים בנחשים עובדים לרוב עם נחשים ארסיים ולא ארסיים כאחד. חיוני לגשת לעבודה זו בצורה אתית ומתוך כבוד לבעלי החיים. במידת האפשר, יש ללכוד נחשים, לטפל בהם ולהעבירם במקום לפגוע או להרוג.

לסיכום, טיפול מקצועי בנחשים דורש סט כלים ומיומנויות ייחודיות. בין אם אתם מצילים נחשים מסביבות עירוניות ובין אם אתם לומדים אותם בטבע, השקעה בציוד ובאימונים הנכונים חיונית הן לבטיחותכם והן לרווחתם של הנחשים בהם אתם נתקלים. תמיד תעדיפו טיפול אתי ומאמצי שימור כשאתם עובדים עם היצורים המדהימים הללו.

טיפול בנחשים בצורה אתית

טיפול בנחשים, במיוחד ארסיים, נושא באחריות משמעותית. שיקולים אתיים צריכים להנחות את פעולותיך כדי להבטיח את שלומם של בני אדם ונחשים תוך קידום מאמצי השימור. להלן כמה היבטים אתיים חשובים שכדאי לזכור:

 1. צמצם את הנזק: המטרה העיקרית שלך תמיד צריכה להיות למזער את הפגיעה בנחש. הימנע מלחץ או פציעה מיותרים במהלך הלכידה והטיפול.
 2. שחרור: במידת האפשר, שחררו את הנחש בחזרה לבית הגידול הטבעי שלו ברגע שהוא נלכד, במקום לשמור אותו בשבי. נחשים ממלאים תפקידים מכריעים במערכות אקולוגיות, והסרתם עלולה לשבש את האיזון.
 3. שימור: תרמו למאמצי שימור נחשים. למד על המינים באזור שלך, דרישות בית הגידול שלהם, ופעל להגנתם.
 4. חינוך: לחנך את הציבור על נחשים וחשיבותם במערכות אקולוגיות. פיזור מיתוסים ופחדים סביב נחשים יכול לטפח הערכה גדולה יותר לבעלי חיים אלה.
 5. היתרים ותקנות: ציית לכל התקנות המקומיות, המדינתיות והפדרליות בנוגע לטיפול בנחשים. השג את ההיתרים הדרושים במידת הצורך, והקפיד על הנחיות אתיות למחקר ואיסוף.
 6. בטיחות: תעדיפו תמיד את הבטיחות, גם לעצמכם וגם לנחש. השתמש בציוד ובטכניקות המתאימים כדי להפחית את הסיכון להכשות נחש ולפציעה.
 7. כבוד: התייחסו לנחשים בכבוד ובכבוד. הטיפול בהם צריך להיעשות ברוגע ובעדינות, תוך מזעור הלחץ על בעל החיים.

טיפול מקצועי בנחש: מאמץ מתגמל

טיפול בנחשים מקצועי יכול להיות מאמץ מתגמל מאוד, בין אם אתה מעורב במאמצי שימור, מחקר או הצלה. זה דורש שילוב של ציוד מיוחד, ידע מעמיק ושיקולים אתיים.

זכרו, כל מפגש עם נחשים הוא ייחודי, ואין גישה חד-משמעית לטיפול בהם. תעדוף בטיחות, טיפול אתי ושימור, ותתרום באופן חיובי לשימור נחשים תוך שמירה על רווחתך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *